Архієпископ Макарівський Іларій

Керуючим Макарівським вікаріатством є архієпископ Макарівський Іларій (Шишковський).

Владика також є вікарієм Київської Митрополії.

У миру - Едуард Степанович Шишковський.
Народився 18.04.1969.
Хіротонія - 29.07.2007.

Архієпископ Макарівський Іларій народився 18 квітня 1969 року в м. Миколаєві в сім'ї віруючих. 9 червня 1969 року охрещений в миколаївському храмі на честь Всіх святих з ім'ям Іоанн.

1976 року почав навчатися в середній школі № 14 м. Миколаєва. У 1980 році, після переїзду в м. Брянка Луганської області, перейшов у сш № 10, яку закінчив через шість років. Згодом навчався в СПТУ № 18, яке закінчив з відзнакою у липні 1987 року.

З липня 1987 року до червня 1988 року працював у Ленінській геологорозвідувальній експедиції помічником бурильника.

19 червня 1988 року призваний в лави Радянської армії. Службу проходив у м. Саратові. Звільнений у запас 29 травня 1990 року.

1990 року поступив у Київську духовну семінарію. 1993 року закінчив її з відзнакою і поступив у Київську духовну академію, яку в 1997 році також закінчив з відзнакою.

З 1996 року - викладач Київської духовної семінарії. 18 березня 1999 року захистив кандидатську дисертацію на тему «Релігійно-естетичні погляди Давньої Русі в досинодальний період» та здобув науковий ступінь кандидата богослов'я.

1999 року призначений викладачем Київської духовної академії і семінарії з богословських дисциплін «Моральне богослов'я», «Церковнослов'янська мова», «Релігійна етика» та «Православна еклезіологія».

З 1999 року - член Вченої ради Київської духовної академії та відповідальний секретар «Трудів Київської духовної академії».

У священному сані з 2000 року.

У серпні 2000 року призначений керівником видавничого відділу Київської Митрополії.

2001 року до дня Святої Пасхи з благословення Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Володимира возведений у сан ігумена.

З 2002 року викладав курс «Основи християнської моралі» та очолював кафедру теології, утворену на базі Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук та міжнародних відносин ім. Г. А. Алієва в Міжнародній академії управління персоналом.

З березня 2003 року - член постійно діючої комісії з питань етики при Державному центрі імунобіологічних препаратів. 21 листопада з благословення Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Володимира возведений у сан архімандрита.

28 січня 2005 року призначений секретарем Вченої ради КДАіС, 30 березня 2007 року - проректором КДАіС. 10 червня 2007 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви та з благословення Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Володимира призначений секретарем Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ.

29 липня 2007 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром був возведений у сан єпископа єпископа Сєверодонецького і Старобільського.

Архієрейська хіротонія владики відбулася 29 липня 2007 року в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 11 листопада 2008 року, став єпископом Херсонським і Таврійським (Журнал №103), а також призначений на посаду голови Синодального відділу релігійної освіти та катехизації УПЦ (Журнал №104).

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 17 листопада 2008 року призначений єпископом Макарівським, вікарієм Київської Митрополії (Журнал засідання №108). А згідно з Журналом №109 того ж засідання, він був призначений ректором Катехизаторсько-регентського духовного училища та іконописної школи Київської єпархії.

У період з по 16 вересня 2014 року був головою Синодального комітету з біоетики та етичних питань.

17 серпня 2015 року владику було возведено в сан архієпископа.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви.