Архієрейська служба в Неділю всіх святих (Лишня, Бишівське)

26 червня 2016 року, в неділю 1-шу від П'ятдесятниці, всіх святих, Високопреосвященніший архієпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, звершив Божественну літургію в храмі святого священномученика Климента Римського с. Лишня Бишівського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму та благочинний архімандрит Філарет (Єгоров), клірики Київської та Херсонської єпархій.

Після сугубої єктенії священнослужителі вознесли молитву за мир в Україні.

По завершенні Божественної літургії відбувся чин славлення перед іконою всіх святих. Архієпископ Іларій поздоровив усіх зі святом та передав благословення та привітання Предстоятеля Української Православної Церкви. З рук керуючого Макарівським вікаріатством усі присутні отримали ікони святителя Миколая Чудотворця.

Архімандрит Філарет подякував владиці за очолене богослужіння та передане благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Цього дня село Лишня відвідали гості - студенти Міланського університету, представники соціально-благодійної організації "Емаус" на чолі з її керівником, викладачем Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Олександром Філоненком, та представники "Центру святого Климента: спілкування та діалог культур" на чолі з викладачем Національного університету "Києво-Могилянська Академія" Костянтином Сіговим.

Також на парафії побували волонтери благодійної групи "Київ-Мілан", які постійно передають гуманітарну допомогу тим мешканцям Макарівщини, які її потребують. Завітала до Лишні і Катерина Клюзко - виконавчий директор благодійної фундації "Діти любові та надії". Цією організацією разом з парафією преподобної Параскеви Сербської в парафіяльному духовному соціально-просвітницькому центрі "Ковчег" с. Лишня напередодні було проведено поселення для дітей загиблих та поранених в зоні АТО українських військовослужбовців, а також - вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей.

Одним з найяскравіших вражень від перебування в "Ковчезі" стало для дітей відвідування Ясногородської страусиної ферми з благодійною безкоштовною екскурсією, яка відбулася завдяки керівництву ферми, Макарівській районній державній адміністрації та Макарівській районній раді, зокрема постійній комісії ради з питань охорони здоров'я, екології, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту населення та благодійності. Дітлахи відвідали ферму, де дізналися про життя чудових птахів - страусів, подивилися на звірів у міні-зоопарку, а також скуштували омлет зі страусиних яєць.

Тут же відбулося живе й невимушене спілкування з заступником голови Макарівської районної державної адміністрації Іваном Рознаєм. Представник керівництва району жваво цікавився відпочинком-реабілітацією дітей, їхнім життям та захопленнями, також він щиро подякував парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня та усім, хто влаштував для дітлахів поселення.

Після страусиної ферми юні відвідувачі завітали до храму на честь святих Прокла та Іларія - першомучеників християнства - с. Осикове. Храм наразі розписується місцевими мешканями - родиною Єсиненку. Тут дітлахи дізналися про працю іконописців і змогли долучитися до написання фресок: кожен бажаючий, узявши в руки пензель, під наглядом майстра створив маленький фрагмент розпису.

Наразі ці діти - 47 осіб - їдуть до Італії для відпочинку-реабілітації в сім'ях. Організувати такий захід вдалося завдяки спільним зусиллям волонтерів, Макарівського вікаріатства, парафії святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан (Італія) та небайдужих італійців, які взяли на себе забезпечення поїздки та перебування дітей в цій країні.

Архієпископ Іларій поспілкувався з благодійниками, подякував їм за організацію реабілітаційного відпочинку для дітей і за організовану для них поїздку до Італії та побажав допомоги Божої в трудах на благо ближніх. Було обговорено питання щодо подальшої співпраці на теренах соціально-благодійного служіння.

Усі фотографії зі служби Ви можете переглянути за посиланням, а фото з відвідування страусиної ферми та розпису храму, - натиснувши сюди.


 

Зустріч гостей парафії:

 

Зустріч архієпископа Макарівського Іларія:

 

Урочисте богослужіння:

 

Відвідування дітьми страусиної ферми у с. Ясногородка:

 

У храмі святих мучеників Прокла та Іларія (с. Осикове):