Архієрейська служба в храмі с. Мостище (Бишівське благочиння)

15 травня 2017 року, в понеділок п'ятої седмиці після Пасхи, Хрестовоздвиженська парафія с. Мостище Макарівського району, де в грузинському стилі споруджено новий храм, у якому для молитви збираються в тому числі представники грузинської діаспори Бишівщини, відзначала свято на честь благовірної Тамари, цариці Грузинської.

Урочисте богослужіння, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, очолив архієпископ Макарівський Іларій, Керуючий Макарівським вікаріатством. Архієрею співслужили настоятель та благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), духівник благочиння ієромонах Іоаким (Тищук), духовенство Київської єпархії.

За Божественною літургією молилися ігуменія Єкатерина (Смичок), настоятельниця жіночого ставропігійного монастиря Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип'яче (Житомирська обл.), ігуменія Аполінарія (Цвіркун), настоятелька скита на честь Іверської ікони Божої Матері с. Соболівка (Житомирська обл.) з сестрами обителі, представники мостищанської територіальної громади та влади Макарівщини, гості з парафій Київщини.

Перед початком служби Божої парафіяни з настоятелем зустріли святиню - главу преподобномученика Давида Гареджийського, що прибула зі скита с. Соболівка.

Богослужбові піснеспіви, що лунали різними мовами, в тому числі - церковногрузинською, виконував молодіжний архієрейський хор Макарівського вікаріатства. Священнослужителі піднесли молитву за мир в Україні.

Храм відвідали вихованці місцевого дошкільного закладу разом із завідуючою Юлією Воротюк і учні допоміжної школи для дітей з легкою формою розумової відсталості (Мостищанської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів) зі своїми педагогами. Також цього дня парафія прийняла особливих гостей - вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей с. Копилів.

Юні молитовники підійшли до таїнства сповіді та Причастя.

На завершення літургії відбувся чин славлення перед іконою всіх святих землі Грузинської та главою преподобномученика Давида. Було піднесено молитву до благовірної цариці Тамари.

Архієпископ Іларій звернувся до вірян зі словом настанови, побажав, щоб усі, а насамперед - державні керівники, уподоблялись у благочесті святій цариці, пам'ять якої ми вшановуємо цього дня. Також владика передав усім благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Архімандрит Філарет подякував архієрею за очолену Божественну літургію та передане благословення Його Блаженства. Отець благочинний підкреслив особливість і вагомість спільної молитви, звершеної в складний для нашої держави час, у день, коли Церква відзначає пам'ять кількох благовірних правителів.

З рук Керуючого Макарівським вікаріатством усі присутні отримали в благословення натільні хрести та святі ікони. Для дітлахів була розроблена особлива програма з різноманітними іграми, конкурсами та гостинцями.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.