Архієрейська служба в день престольного свята та день тезоіменитства владики (Осикове)

25 липня 2017 року, в день свята святих мучеників Прокла та Іларія, на парафії на честь ікони Пресвятої Богородиці "Всецариця" с. Осикове відзначили престольне свято, адже нижній храм новоспорудженої церкви присвячено саме цим святим.

Цього дня вікарій Київської Митрополії, Керуючий Макарівським вікаріатством архієпископ Макарівський Іларій молитовно відзначив день свого тезоіменитства.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія богослужіння очолили архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, Ровенківський і Свердловський Пантелеімон. Високопреосвященніші владики віправили Божественну літургію в співслужінні з благочинним Бишівського благочиння та настоятелем парафії архімандритом Філаретом (Єгоровим), духівником Бучанського благочиння архімандритом Єфремом (Халюком), духівником Бишівського благочиння ієромонахом Іоакимом (Тищуком) і священнослужителями Київської єпархії.

За богослужінням молилися ігуменія Єкатерина (Смичок), настоятелька жіночого ставропігійного монастиря Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип'яче (Житомирська обл.) та ігуменія Аполінарія (Цвіркун), настоятелька скита на честь Іверської ікони Божої Матері с. Соболівка (Житомирська обл.) разом із сестрами.

На криласі співав хор жіночої обителі на честь Афонської ікони Пресвятої Богородиці.

Після Євангельського читання архієпископ Макарівський виголосив проповідь, у якій зазначив, що життя християнина - це всебічна віддача себе Христу та Святій Церкві.

Після сугубої єктенії було вознесено молитву за мир в Україні.

По завершенні Божественної літургії відбувся чин славлення перед іконою святих мучеників Прокла та Іларія з піднесенням молитви до них. Хорові колективи парафій Бишівського благочиння виконали духовні канти.

Архієпископи Бучанський Пантелеімон і Ровенківський і Свердловський Пантелеімон тепло привітали тезоіменитого владику Іларія з днем Ангела та побажали йому допомоги Божої в подальшому виконанні його архіпастирського послуху в Церкві Христовій.

Також архієпископ Бучанський Пантелеімон передав тезоімениннику поздоровлення від Предстоятеля Української Православної Церкви.

Від імені всіх благочинних і священнослужителів Макарівського вікаріатства архієрея привітав архімандрит Філарет. Також до щиросердних поздоровлень приєдналися й інші учасники богослужіння - віряни як місцевої парафіяльної громади, так і з інших парафій вікаріатства.

Усіх присутніх було окроплено святою водою. З рук архієпископа Іларія віряни отримали ікони святих мучеників Прокла та Іларія.

Керуючий вікаріатством подякував усім за щирі слова привітання та закликав на всіх Боже благословення.

Цього ж дня в місцевій бібліотеці відбулася виставка робіт парафіян храму - народного майстра декоративного розпису Людмили Вітковської (Україна) та іконописців Даниїла та Вероніки Єсиненку (Молдова). Родина Єсиненків передала в дар жіночим обителям свої картини. Також картини та інші витвори майстрині Людмили Вітковської отримали в подарунок усі священнослужителі.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.Духівник Бишівського благочиння ієромонах Іоаким (Тищук)


Зустріч владики Іларія


Керуючого вікаріатством зустрічає настоятель парафії архімандрит Філарет (Єгоров)