Архієрейська служба в день престольного свята (Фасова, Макарівське)

22 травня 2015 року парафія святителя Миколая Чудотворця с. Фасова Макарівського благочиння відзначила престольне свято. Саме село Фасова з цього дня почало відзначати 375-ліття свого заснування.

Богослужіння з нагоди храмового свята, з благословення Блаженнішого митрополита Київського та всієї України Онуфрія, очолили керуючий Макарівським вікаріатством єпископ Макарівський Іларій та єпископ Діонісій (Константинов).

Преосвященним владикам співслужили настоятель парафії та благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан), клірики Макарівського вікаріатства, духовенство Київської, Бориспільської, Житомирської, Рівненської єпархій Української Православної Церкви, гості парафії у священному сані.

За богослужінням молилися сільський голова с. Фасова Іван Онищенко, представники місцевих органів самоврядування, депутати Макарівської районної ради, помічник Народного депутата України Руслана Сольвара Леся Бурдик, численні парафіяни, серед яких - народний артист України Олександр Пономарьов.

Після Євангельського читання єпископ Іларій виголосив проповідь, у якій підкреслив, що святому Миколаю була дарована особлива благодать від Бога за його кротість, смирення, любов до людей. І саме ці християнські чесноти маємо розвивати в собі всі ми.

Було вознесено молитву за мир в Україні.

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо новоспорудженого Свято-Услишательницького собору - єдиного храму на честь ікони Божої Матері "Услишательниця".

Священнослужителі підійшли до хреста, де колись у радянські часи був заснований храм. Тут поіменно вшанували всіх настоятелів фасівської парафії від початку її історичного існування.

Відбувся чин славлення перед іконою святителя Миколая Чудотворця з часткою його святих мощей.

Єпископ Іларій подякував усім за святі молитви, передав благословення та привітання Предстоятеля Української Православної Церкви, а також від імені Блаженнішого митрополита Онуфрія поздоровив архімандрита Кирила з 40-річчям з дня народження, яке він відзначав напередодні.

Владика Іларій побажав отцю Кирилу допомоги від Всесильного Господа у виконанні всіх його церковних послухів, вручив ікону святителя Миколая та пам'ятний подарунок.

Від імені благочинних та всього духовенства Макарівського вікаріатства ювіляра привітав благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров).

З нагоди свята відбувся урочистий концерт, перед початком якого керуючий Макарівським вікаріатством привітав територіальну громаду з ювілейною річницею заснування Фасової.

Виступили колектив художньої самодіяльності с. Фасова "Барвінок", керівником якого є відомий збирач фолькльору Олексій Заєць, та колективи гостей з сусідніх сіл. Було вшановано працівників усіх трудових ланок фасівської громади.