Архієрейська служба в день престольного свята (Калинівка, Макарівське)

17 грудня 2016 року, в свято святої великомучениці Варвари, вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, Керуючий Макарівським вікаріатством, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія звершив Божественну літургію на парафії на честь цієї святої с. Калинівка Макарівського району. Село Калинівка відноситься до Макарівської селищної ради та входить до складу Макарівського благочиння Української Православної Церкви.

Перед початком богослужіння від усієї територіальної громади архієпископа Іларія тепло привітав селищний голова Макарова Вадим Токар.

За літургією Його Високопреосвященству співслужили благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан), благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель парафії священноінок Іоаким (Тищук), духовенство Макарівського вікаріатства, гості парафії в священному сані.

За богослужінням молилися керівники Макарівської селищної ради та депутати інших місцевих рад.

Після Євангельського читання владика Іларій виголосив проповідь, у якій зазначив, що християни, вподобляючись святій великомучениці, мають за будь-яких умов і обставин зберігати вірність Христу та Святій Церкві.

Після сугубої єктенії священнослужителі піднесли молитву за мир у нашій Богом береженій державі.

На завершення служби відбувся чин славлення перед іконою Варвари Великомучениці з піднесенням молитви до неї.

Архієрей передав привітання та благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, та поздоровив присутніх з храмовим святом та 170-річним ювілеєм села Калинівка.

Благочинні та настоятель подякували Керуючому вікаріатством за звершену літургію та передане благословення Його Блаженства.

З рук Високопреосвященнішого владики Іларія всі присутні отримали в благословення святі ікони. Також усім було роздано солодкі подарунки та гостинці.

Цього ж дня в Калинівці відбувся святковий концерт, присвячений 170-літтю з дня заснування населеного пункту. На початку урочистого дійства зі словом архіпастирської настанови до учасників і слухачів звернувся єпископ Макарівський. Поздоровивши громаду села зі святом, він побажав усім бути справжніми громадянами Неба та землі.

Від імені присутніх Вадим Токар подякував архієрею та духовенству за звершену літургію та теплі слова привітання. Чільник Макарівської селищної ради зазначив, що він бачить майбутнє територіальної громади тільки у тісній співпраці місцевих органів самоврядування зі священнослужителями Української Православної Церкви.

Місцевий краєзнавець Вадим Ґедзь презентував розроблені до урочистого дня символи населенного пункту - прапор та герб.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.

Готування до служби


Біля частки мощей святої великомучениці Варвари


Прибув владика Іларій

 

Розпочалася урочиста служба


Єпископ Макарівський благословляє вірян


Диякони з кадилами


Настоятель парафії отець Іоаким


Високопреосвященніший архієпископ Макарівський Іларій