Архієрейська служба на батьківщині святого Димитрія Ростовського в день його пам'яті (Макарів, Макарівське)

10 листопада 2016 року, в день пам'яті святителя Димитрія Ростовського, в храмі пророка Божого Ілії, де є приділ на честь святого Ростовського Митрополита, в містечку Макарів, на його батьківщині, відправлено урочисту архієрейську літургію.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія службу Божу очолив вікарій Київської Митрополії єпископ Фастівський Даміан.

Архієрею співслужили скітоначальник Свято-Введенської обителі м. Києва архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель храму протоієрей Андрій Ярош, клірики Макарівського вікаріатства, духовенство Свято-Введенського монастиря, гості парафії в священному сані.

Після Євангельського читання архімандрит Філарет виголосив проповідь, у якій закликав частіше молитовно з'єднуватися з нашим святим земляком, святителем Димитрієм, навчаючись від нього того, як бути людиною Церкви.

Після сугубої єктенії владика Даміан підніс молитву за мир в Україні.

На заупокійній єктенії пом'янули батьків святого Димитрія - козацького сотника Савву Туптала та його дружину Марію, в благочестивій родині яких у грудні 1651 року народився майбутній святитель.

По завершенні Божественної літургії відбувся хресний хід навколо храму з ракою з часткою мощей святого. Перед цією святинею сонм духовенства возніс молитву до Димитрія Ростовського.

Єпископ Даміан, дякуючи священнослужителям за співслужіння, від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія та Керуючого Макарівським вікаріатством Високопреосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія, привітав настоятеля та парафіян зі святом. Також владика передав благословення Його Блаженства.

Єпископ Фастівський зазначив, що Димитрій Ростовський жив на землі в непростий час, але святість життя у Христі він обрав як основу всього. "Ми маємо наслідувати його приклад," - підкреслив архієрей.

Протоієрей Андрій подякував владиці Даміану за звершене богослужіння та передані благословення та привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія та архієпископа Іларія.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.